×

EURO

"Arbitrul era macaronar!" Italia s-a calificat la EURO, dar si-a pus toata Europa in cap. Faza...

"Arbitrul era macaronar!" Italia s-a calificat la EURO, dar si-a pus toata Europa in cap. Faza scandaloasa la care Ucraina a cerut penalty

21.11.2023, 08:52 Orange Sport

Cvadrupla campioana mondiala a dominat partida de pe BayArena din Leverkusen si a ratat cateva ocazii clare de a inscrie in prima repriza, cele mai mari fiind semnate de Federico Chiesa ('7) si Davide Frattesi ('30) Obligata sa castige pentru a se clasa pe locul doi, Ucraina si-a aratat coltii in actul secund si a avut o sansa imensa de a marcat in minutul 66, cand Donnarumma a respins sutul lui Mudryk, dupa o neintelegere intre portarul lui PSG si Alessandro Buongiorno.

"Squadra Azurra" a facut pasul in spate, iar trupa lui Rebrov a inceput sa preseze din ce in ce mai mult. In minutul 90+3, Bryan Cristante l-a calcat in careu pe starul lui Chelsesa, Mykhailo Mudryk, insa Gil Manzano a lasat jocul sa continue. Arbitrii din camera VAR au considerat ca nu este nevoie sa intervina, astfel ca meciul s-a terminat 0-0.