×

Tenis

Sorana Cirstea, meci fantastic si calificare in optimi la Miami Open! Romanca a revenit de la 0-3...

Sorana Cirstea, meci fantastic si calificare in optimi la Miami Open! Romanca a revenit de la 0-3 in primul set si a invins-o pe Kasatkina

24.03.2024, 19:25 Orange Sport

Condusa cu 3-0 in primul set, Sorana Cirstea (33 de ani, locul 24 WTA) a intors rezultatul si s-a impus cu 7-5, in 53 de minute, in fata rusoaicei Daria Kasatkina (26 de ani, locul 11 WTA). Sorana a castigat fara probleme setul secund, cu 6-2, si s-a calificat in optimile de finala de la Miami Open dupa un meci care a durat o ora si 28 de minute.

In optimi, Sorana va intalni invingatoarea din partida Danielle Collins (Statele Unite) - Elina Avanesyan (Rusia).

The Cirstea revenge tour continues! Yesterday she got revenge over Sloane, who she recently lost to in IW, and today Kasatkina who beat her in Abu Dhabi as well. Sorana Cirstea defeated Daria Kasatkina 7-5, 6-2. pic.twitter.com/QmcMGw4CuP