×

Liga Europa

Europa League | Liverpool - Atalanta 0-3. Soc pe Anfield. "Cormoranii", la un pas de eliminare....

Europa League | Liverpool - Atalanta 0-3. Soc pe Anfield. "Cormoranii", la un pas de eliminare. Milan, invinsa de Roma. Toate rezultatele

12.04.2024, 00:24 Orange Sport

Liverpool - Atalanta 0-3

Liverpool a fost invinsa uluitor, pe teren propriu, de Atalanta , scor 0-3, in prima mansa a sferturilor din Liga Europa.

Elevii lui Jurgen Klopp au lovit bara in minutul 26, prin Elliott, dar cei care au deschis scorul au fost italienii de la Atalanta. Zappacosta a centrat de pe partea dreapta si Gianluca Scamacca a inscris in minutul 38.

Oaspetii au mentinut echilibrul partidei, chiar daca Salah si Szoboszlai au fost trimisi in teren, la inceputul reprizei secunde, in ehipa lui Liverpool. Atacantul egiptean a bifat al 75-lea meci in cupele europene pentru "cormorani".

Scamacca a reusit "dubla" in minutul 60 si Atalanta conducea cu 2-0. Salah a marcat in minutul 78, dar a fost in offside si golul a fost anulat.

Pasalic a facut un neasteptat 3-0 in minutul 82 si acesta a fost si scorul prin care...