×

Echipa nationala

Gica Hagi, mesaj pentru contestatarii lui Ianis, dupa golul cu Columbia: "Vreti, nu vreti, am si eu...

Gica Hagi, mesaj pentru contestatarii lui Ianis, dupa golul cu Columbia: "Vreti, nu vreti, am si eu un baiat"

27.03.2024, 18:16 Orange Sport

Romania a fost rapusa dupa o serie de 12 meciuri fara infrangere, de o echipa nationala cu o serie de invincibilitate si mai grozava, Columbia este neinvinsa de 21 de partide, dupa victoria in fata Romaniei, cu scorul de 3-2.

Ianis Hagi a fost introdus in teren de Edi Iordanescu in minutul 56 al partidei de pe Wanda Metrpolitano, fotbalistul celor de la Deportivo Alaves a inscris in minutul 84.

Gica Hagi: "Ianis a intrat foarte bine"

"Meciul in sine e important pentru ca sunt meciuri in care nu ai presiune, vii sa te cunosti mai bine, sa-ti faci relatiile de joc mai bine. A fost un test foarte bun.

(n.r. Ianis) A intrat foarte bine. A facut-o cum o face din 2021, cred ca e cel mai decisiv, el si cu Man sunt cei mai decisivi jucatori de la nationala. Isi face treaba, vine cu drag la echipa nationala, ma bucur ca ii merge bine si sa o tina tot...