×

Liga Campionilor

Prima decizie a celor de la Barcelona pentru Ronald Araujo, dupa eliminarea din sferturile Ligii...

Prima decizie a celor de la Barcelona pentru Ronald Araujo, dupa eliminarea din sferturile Ligii Campionilor

18.04.2024, 19:24 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Barcelona, prima decizie cu privire la Araujo dupa eliminarea din Liga Campionilor

FC Barcelona a fost invinsa categoric de PSG, scor 1-4, in returul sferturilor de finala din Liga Campionilor. Cu 4-6 la general, catalanii au fost eliminati din competitia "stelelor".

Duelul din Spania a avut un moment cheie: eliminarea lui Ronald Araujo din minutul 29, dupa un fault asupra lui Bradley Barcola.

Era 1-0 pentru Barcelona la acel moment, dar de atunci meciul s-a intors la 180 de grade, totul in defavoarea gazdelor. Vazandu-se cu un om in plus pe teren pentru mai bine de o ora, PSG a intors soarta partidei si a calificarii, marcand de patru ori pana la final.

Antrenorul catalanilor, Xavi, a fost extrem de nervos pe Istvan Kovacs si deciziile sale de arbitraj, atat in timpul meciului , cat si dupa incheierea acestuia .