MM i-a citit cifrele in direct si a ramas afis: "Sezon remarcabil". Laude pentru un rival de la CFR...

MM i-a citit cifrele in direct si a ramas afis: "Sezon remarcabil". Laude pentru un rival de la CFR | EXCLUSIV

29.04.2024, 12:39 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

MM, impresionat de Muhar

Prima repriza a meciului din Gruia a fost una cu multe evenimente. Gazdele au deschis scorul inca din minutul 6, prin Karlo Muhar, care a inscris din centrarea lui Deac. In minutul 19 arbitrul Marcel Birsan a acordat penalti pentru oaspeti si Alimi a transformat egaland situatia pe tabela.

In minutul 21 Adrian Oroian a fost eliminat dupa ce a primit al doilea cartonas galben in decurs de numai sapte minute, dar Sepsi a ramas in numai opt jucatori de camp in minutul 45+2, cand Florin Stefan a fost eliminat cu cartonas rosu direct.

Cu doi jucatori in plus, clujenii nu au reusit sa inscrie, desi Otele a trimis in bara in minutul 57, urmat de Birligea, in minutul 84. Gazdele au marcat golul victoriei in minutul 90+6, prin Muhar si scorul final a fost 2-1. CFR Cluj este pe locul 2, cu 37 de puncte, in timp ce Sepsi are 28 de puncte si e pe locul 6.