VIDEO | Jucatorii FCSB-ului au luat cu asalt conferinta de presa a lui Elias Charalambous! Bucurie...

VIDEO | Jucatorii FCSB-ului au luat cu asalt conferinta de presa a lui Elias Charalambous! Bucurie fara margini pentru "ros-albastri"

28.04.2024, 00:10 Orange Sport

Jucatorii celor de la FCSB i-au facut o surpriza antrenorului cipriot al echipei, Elias Charalambous. Jucatorii campioanei Romaniei au luat cu asalt sala de conferinte de presa a Arenei Nationale.

FCSB a cucerit pentru prima oara in noua ani titlul de campioana in Superliga, iar jucatorii au sarbatorit pe teren, cat si in interiorul celui mai mare stadion al tarii, performanta obtinuta dupa noua ani de pauza.

Fotbalistii lui Elias Charalambous aveau nevoie de cel putin un rezultat de egalitate la partida cu Farul Constanta pentru a-si consolida titlul de campioni. FCSB s-a impus cu scorul de 2-1 in partida cu echipa campioana a sezonului trecut, Farul Constanta. David Miculescu a deschis scorul in prima repriza. Rivaldinho a restabilit egalitatea cu o lovitura de cap in actul secund, iar Alexandru Baluta a marcat golul victoriei care a declansat sarbatoarea pe Arena Nationala, in...