×

NBA

Spectacol total in Pacers - Bucks. Haliburton, erou. A anulat cele doua triple din final ale lui...

Spectacol total in Pacers - Bucks. Haliburton, erou. A anulat cele doua triple din final ale lui Middleton. Victorie dupa prelungiri pentru Indiana. 2-1 la general

27.04.2024, 15:41 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Indiana Pacers, succes dramatic, dupa prelungiri, contra lui Milwaukee Bucks

Indiana Pacers a reusit o victorie dramatica in fata celor de la Milwaukee Bucks , scor 121-118 dupa prelungiri.

Astfel, scorul in aceasta serie din prima etapa a play-off-ului NBA a devenit 2-1 la general pentru gruparea din orasul Indianapolis.

A fost un final cu adevarat senzational in meciul disputat in statul Indiana, dupa ce primele partide din aceasta serie sau jucat in Milwaukee.

Kris Middleton a trimis meciul in prelungiri cu un cos de trei in ultimele secunde ale sfertului patru si tot el a egalat la 118 cu o alta tripla cand mai erau mai putin de sapte secunde din cele cinci minute suplimentare de prelungiri.

De altfel, Middleton si-a stabilit un nou record al carierei in playoff: 42 de puncte marcate, cu doua mai mult decat la meciul patru al Finalei NBA...