Universitatea Craiova

"Pareau bolnavi. Nu am mai vazut o aparare asa de slaba a CFR-ului". Si jucatorii de la Craiova...

"Pareau bolnavi. Nu am mai vazut o aparare asa de slaba a CFR-ului". Si jucatorii de la Craiova si-au luat doza de critici: "Daca intra Galca, ii bate" | EXCLUSIV

26.04.2024, 00:30 Orange Sport

Universitatea Craiova a pierdut, pe teren propriu, contra lui CFR Cluj, scor 0-1, in ultimul meci al etapei a sasea din play-off-ul Superligii.

La Craiova, intr-un meci echilibrat, in care clujenii au dominat lupta la centrul terenului, oaspetii au deschis scorul in minutul 71, prin Birligea, jucator intrat pe teren cu trei minute mai inainte.

Pana la final elevii lui Galca nu au reusit sa egaleze, iar clujenii au plecat cu trei puncte din Banie, invingand la limita, scor 1-0.

La capatul partidei, Basarab Panduru a analizat cele intamplate la meciul disputat in Banie, iar rezultatul final este corect conform jocului prestat pe teren.

"In prima repriza, CFR parca a fost putin mai buna. In repriza a doua a avut mai multe ocazii. A meritat sa castige. E un rezultat corect. Birligea, la prima actiune, baga mingea in poarta si, practic, asa se...