×

Cupa Romaniei

Jucatorii FCSB-ului, dupa eliminarea din Cupa Romaniei: "Trebuie sa ne trezim"

08.12.2023, 09:11 Orange Sport

FCU Craiova a dominat in partida de pe teren propriu cu FCSB si a inscris pentru 1-0 in minutul 40, prin Bauza. In minutul 44, van Durmen a reusit sa marcheze al doilea gol al gazdelor, invingandu-l pe portarul Vlad cu un sut din careu. Bucurestenii au cautat egalarea in repriza secunda, dar nu au putut inscrie si FCU Craiova s-a impus cu 2-0, mergand in sferturile de finala.

Ovidiu Popescu, jucatorul de la FCSB, a vorbit despre eliminarea din Cupa Romaniei.

"Trebuia sa fi mers mai departe, imi pare rau pentru suporteri, dar mergem mai departe. Nu conteaza primul 11, s-au luat doua goluri in cinci minute, daca intram la egalitate la pauza, eram altfel a doua repriza. Trebuie sa ne trezim pentru a face la Cluj un rezultat pozitiv, tot noi jucatorii trebuie sa o scoatem la capat.

Suporterii au fost alaturi de noi peste tot. Este un meci normal cu CFR, speram sa...