×

Arsenal

Arsenal - Chelsea 5-0. "Tunarii" si-au demolat rivalii cu goluri peste goluri. Scorul este prea mic...

Arsenal - Chelsea 5-0. "Tunarii" si-au demolat rivalii cu goluri peste goluri. Scorul este prea mic pentru ce s-a jucat pe teren | VIDEO

24.04.2024, 00:17 Orange Sport

Arsenal, victorie de proportii contra rivalei Chelsea. Derby londonez plin de goluri de partea gazdelor

Arsenal a invins-o, teren propriu, pe Chelsea , cu scorul de 5-0, in meci restanta din etapa a 29-a a campionatului Angliei.

Pentru Arsenal au marcat Leandro Trossard, in minutul 4, Ben White, in minutele 70 si 52, si Kai Havertz, in minutele 57 si 65.

In urma acestui rezultat, in clasamentul din Premier League, Arsenal ocupa in continuare locul 1 , cu 77 de puncte, in timp ce Chelsea este la jumatatea clasamentului, doar pe 9, cu 47 de puncte.

Rivalele "tunarilor" la titlu, Liverpool si Manchester City, ocupa locurile 2 si 3, cu 74 de puncte, respectiv 73. "Cormoranii" au un meci mai putin, iar "cetatenii" - doua in minus.

Arsenal mai are, astfel, de jucat patru meciuri din actualul sezon din Premier League: deplasare cu Tottenham (28 aprilie),...