×

Liga Europa

AC Milan, calificare in sferturile Europa League. Villareal, aproape de o surpriza uriasa. West...

AC Milan, calificare in sferturile Europa League. Villareal, aproape de o surpriza uriasa. West Ham, scor cu Freiburg. Toate rezultatele zilei

14.03.2024, 22:13 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Meciuri unul si unul in Europa League

AC Milan a castigat si returul optimilor din Europa League, invingand joi seara, in deplasare, scor 3-1, gruparea ceha Slavia Praga. Italienii s-au calificat in sferturi, alaturi de West Ham, Benfica si Marseille.

Milanezii au venit la Praga sa lupte pentru calificare, dupa 4-2 in Italia, dar cehii lui Trpisovsky nu au mai fost la fel de periculosi precum se dovedisera in tur.

Slavia a ramas in zece dupa eliminarea lui Holes, in minutul 20, iar oaspetii au profitat, inscriind de trei ori pana la pauza si transand soarta calificarii. Golul lui Jurasek, din final, a fost doar unul de onaore pentru cehi, care au cedat cu 1-3.

In Spania, la Villarreal , gazdele au deschis scorul in minutul 32, prin Capoue, sub ochii brigazii romanesti care a fost condusa la centru de Istvan Kovacs.

Villarreal a condus si cu 3-0, dar...