×

Liga Europa

AC Milan, Liverpool si West Ham, spectacol. Bayer Leverkusen, revenire de senzatie. Rezultatele...

AC Milan, Liverpool si West Ham, spectacol. Bayer Leverkusen, revenire de senzatie. Rezultatele zilei din Europa League si toate echipele calificate in sferturi

15.03.2024, 00:12 Orange Sport

Meciuri unul si unul in Europa League

Liverpool a invins joi seara, pe teren propriu, scor 6-1, formatia ceha Sparta Praga, administrandu-i un usturator 11-2 la general. "Cormoranii" s-au calificat in sferturi.

Liverpool castigase la Praga cu 5-1, dar startul mansei secunde, de pe Anfield, a fost devastator. Cu Salah pentru prima oara titular in acest an, gazdele conduceau cu 3-0 in minutul 10, iar Gakpo a inscris pentru 4-0 in minutul 14.

Elevii lui Klopp au ridicat piciorul de pe acceleratie, permitandu-le celor de la Sparta sa inscrie golul de onoare, iar in repriza secunda au mai lovit de doua ori, incheind meciul cu un 6-1 reconfortant si cu o calificare in sferturi obtinuta "en fanfare".

Bayer Leverkusen a intors in prelungiri rezultatul cu Qarabag si merge si ea mai departe. In schimb, Qarabag a fost aproape sa reuseasca surpriza rundei in...