"Am fost slabi rau. Mai rau de atat nu putem sa fim". Interimarul CFR-ului, reactie ascutita dupa...

"Am fost slabi rau. Mai rau de atat nu putem sa fim". Interimarul CFR-ului, reactie ascutita dupa rusinea de pe terenul Farului: "Recunoastem superioritatea"

19.04.2024, 23:33 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Farul Constanta a invins-o, pe teren propriu, pe CFR Cluj, cu scorul de 5-1, intr-un meci din etapa a cincea a play-off-ului Superligii.

Invingatorii au marcat prin Munteanu '23, Cojocaru '42, '78, Grameni '67 si Ganea '83. Pentru CFR Cluj a inscris Otele, in minutul 77.

Discursul tinut la pauza in vestiarul CFR-ului: "Mai rau de atat nu putem sa fim"

La finalul meciului, Francisc Dican, tehnicianul interimar al CFR-ului, a precizat ca echipa sa a avut o prestatie foarte slaba , in special in prima repriza.

"Trebuie sa fim onesti si sa recunoastem superioritatea Farului. Dupa prima repriza in care n-am existat, am fost slabi rau, le-am spus la pauza, mai rau de atat nu putem sa fim.

Am inceput mai bine a doua repriza, am avut doua ocazii importante, dar pe contraatac s-a intamplat ce s-a intamplat. Ne punem toti intrebarea (n.r....