Liga Campionilor

"I-a cerut lui Guardiola sa-l scoata de pe teren". Momentul in care antrenorul lui Manchester City...

"I-a cerut lui Guardiola sa-l scoata de pe teren". Momentul in care antrenorul lui Manchester City a fost luat prin surprindere

18.04.2024, 20:38 Orange Sport

Manchester City a fost eliminata din sferturile Ligii Campionilor. Dupa 3-3 la Madrid cu Real, a fost remiza la returul de pe "Etihad", 1-1, iar la loviturile de departajare, campioana Europei a fost invinsa cu 3-4.

Haaland, criticat dupa un nou meci fara gol marcat

Erling Haaland , cel care trebuia sa fie principalul pericol pentru poarta spaniolilor, a facut un meci sters, cu toate ca a lovit bara in prima repriza.

Iar la finalul celor 90 de minute, atacantul norvegian a fost schimbat. Nu a mai jucat in cele 30 de minute suplimentare de prelungiri.

In locul sau a fost introdus Julian Alvarez, iar campionul mondial a fost si cel care a executat prima lovitura de departajare a lui Manchester City. La fel ca in finala cu Franta, argentinianul a marcat de la punctul cu var.

Iar dupa eliminarea "cetatenilor" din Liga Campionilor, Haaland a fost...