×

Liga Europa

Liverpool si Bayer Leverkusen, calificate in optimile UEFA Europa League. Olympique Marseille,...

Liverpool si Bayer Leverkusen, calificate in optimile UEFA Europa League. Olympique Marseille, victorie intr-un meci incendiar cu Ajax

01.12.2023, 09:23 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Echipa antrenata de Jurgen Klopp a obtinut un succes categoric pe Anfield, impotriva formatiei austriece, LASK Linz, scor 4-0. Mohamed Salah a inscris golul cu numarul 199 in tricoul cormoranilor, in toate competitiile, cu reusita sa din minutul 51.

Bayer Leverkusen, liderul surpriza din Bundesliga s-a impus pe teren strain impotriva campioanei Suediei, BK Hacken, scor 2-0.

Olympique Marseille, Villareal, Slavia Praga, Brighton si AS Roma si-au asigurat locul in fazele eliminatorii ale competitiei.

Marseille a obtinut o victorie dramatica in meciul cu Ajax Amsterdam, disputat pe Stade Velodrome. 2-2 era scorul afisat pe tabela dupa doar 30 de minute de joc. Gazdele s-au desprins prin dubla lui Aubameyang, in minutul 47.

In minutul 63, oaspetii au ramas in zece oameni, dupa eliminarea lui Berghuis. Ajax a reusit sa egaleze, prin golul lui Chuba Akpom, din minutul...