×

Liga 1

Prima reactie, dupa incredibilul FC Botosani - Dinamo 2-1: "Ne-am luptat, dar punctele sunt la ei"

23.04.2024, 22:04 Orange Sport

Dinamo a fost invinsa, in deplasare, de FC Botosani, scor 1-2, in etapa a sasea din play-out-ul Superligii Romaniei.

Pentru FC Botosani au marcat Moura (13 - autogol) si Mailat (90+1). Golul dinamovistilor a fost inscris de Selmani, in minutul 45+2. De la oaspeti a fost eliminat Abdallah (45+9).

Reactia capitanului de la Dinamo, dupa esecul suferit la Botosani

La finalul meciului, Razvan Patriche a reactionat si a fost extrem de dezamagit ca Dinamo a plecat fara nici macar un punct de la Botosani.

Principalul repros pe care l-a avut a fost faptul ca, din nou, echipa bucuresteana a luat un gol in ultimele minute de meci.

"A fost un meci nebun. Am avut un gol anulat, penalty, om in minus, am luptat ca nebunii pana in ultimul minut. Din pacate, din nou, am luat gol. Nu se leaga. Nu inteleg. Ne antrenam bine, muncim, luptam, dar la...