Liga 1

Primul verdict pentru Benzar, dupa ce a fost bagat in spital de Abdallah: "Aproximativ cinci...

Primul verdict pentru Benzar, dupa ce a fost bagat in spital de Abdallah: "Aproximativ cinci centimetri". Ce anume a suferit jucatorul de la Botosani

23.04.2024, 22:34 Orange Sport

Dinamo a fost invinsa, in deplasare, de FC Botosani , scor 1-2, in etapa a sasea din play-out-ul Superligii Romaniei.

Pentru FC Botosani au marcat Moura (13 - autogol) si Mailat (90+1). Golul dinamovistilor a fost inscris de Selmani, in minutul 45+2.

A fost un meci plin de tensiune, atat pe teren, cat si la marginea lui, acolo unde antrenorul Bogdan Andone a fost extrem de agresiv la adresa "centralului" George Gaman.

Dar faza care a rupt echilibrul numeric pe teren a avut loc in prelungirile primei reprize, atunci cand Hakim Abdallah a avut un atac grosolan asupra lui Romario Benzar .

Atacantul lui Dinamo l-a lovit cu piciorul in cap pe fundasul de la Botosani si a fost eliminat direct de arbitrul de centru.

Cum se simte Benzar: "A fost transportat la Urgente"

Benzar a suferit o accidentare grava in urma...