×

Liga Campionilor

VIDEO | Messi-show! Dubla si assist pentru Busquets, in MLS

21.04.2024, 10:47 Orange Sport

Echipa din Tennessee, care se afla pe ultimul loc in clasament, a deschis scorul in minutul 2, cu un autogol al fundasului Franco Negri.

Dar Messi a egalat rapid dupa o deviere a lui Luis Suarez (1-1, 11). Un alt fost coechipier de la Barca, Sergio Busquets, a fost cel care a adus-o pe Miami in avantaj inainte de pauza, reluand cu capul la cornerul argentinianului (2-1, 39').

Messi a reusit o dubla pe final de meci, cand a transformat un penalty acordat tanarului atacant brazilian Leo Afonso, care intrase pe teren cu putin timp inainte (3-1, minutul 81).

In varsta de 36 de ani, Messi a marcat noua goluri in tot atatea meciuri pana acum in acest sezon. Cu 18 puncte din zece meciuri, Inter Miami are doua puncte avans fata de New York RB.