Stranieri

VIDEO | Razvan Marin o salveaza pe Empoli de retrogradare. Ce a reusit internationalul roman

08.04.2024, 17:39 Orange Sport

Razvan Marin, o noua prestatie magistrala in tricoul lui Empoli

Empoli a reusit un succes extrem de important in compania celor de la AC Torino, scor 3-2, in etapa a 31-a din Serie A.

Razvan Marin a fost motorul lui Empol i in victoria cu Torino. Mijlocasul roman, care a fost integralist, a pasat decisiv la primul gol al partidei, marcat de Cambiaghi dupa sase minute.

In repriza a doua, la 1 la 1, Marin a recuperat balonul care a dus la golul al doilea al echipei sale. Cancellieri a inscris splendid.

Pentru Torino, Duvan Zapata a punctat de doua ori. La ultima faza a partidei, Niang a i-a adus victoria lui Empoli, care a parasit zona retrogradarii din Serie A.

Astfel, in urma acestei victorii, Empoli a urcat pe locul 16, cu 28 de puncte. Frosinone, ocupanta locului 18, primul sub linia retrogradarii, are 26 de puncte.