×

Handbal

CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei pentru a saptea oara. Gloria Bistrita, medalie de bronz dupa...

CSM Bucuresti a castigat Cupa Romaniei pentru a saptea oara. Gloria Bistrita, medalie de bronz dupa victoria cu Rapid

21.04.2024, 17:25 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Principalele marcatoare ale partidei au fost Ostergaard 9 goluri, Zaadi 6, pentru CSM, respectiv Quintino 6, Gonzalez 6, pentru Dunarea. Tot duminica, in finala mica, vicecampioana Rapid Bucuresti a fost invinsa de Gloria Bistrita, dupa prelungiri, scor 39-36 (15-12, 29-29), pentru medalia de bronz.

In semifinale, CSM Bucuresti a trecut de Rapid Bucuresti, scor 27-23 (16-10), iar Dunarea Braila a eliminat Gloria Bistrita, dupa prelungiri, scor 36-35 (18-16, 31-31). CSM Bucuresti a castigat pentru a saptea oara Cupa Romaniei.

CSM, duel dificil cu Metz in Liga Campionilor

Pentru CSM Bucuresti urmeaza o dubla in sferturile de finala ale EHF Champions League, cu Metz. Castigatoarea va face pasul in Final Four-ul competitiei. In campionat, CSM o infrunta pe Ramnicu Valcea. Gruparea din Capitala este pe prima pozitie in clasamentul Ligii Florilor.