×

Liga Campionilor

Serie A | Derby "alb" intre Juventus si AC Milan, 0-0

27.04.2024, 21:57 Orange Sport

In prima repriza meciul a fost echilibrat, fara emotii la cele doua porti. Vlahovic a ratat pentru Juventus in minutul 45+2, apoi Sportiello, portarul milanezilor, a avut doua interventii sigure (minutele 50 si 73), pentru ca in minutul 85 sa balbaie o minge care a ajuns la Rabiot. Francezul a sutat, dar in Malick Thiaw, care se afla infata portii goale, si mingea a iesit in corner.

S-a terminat la egalitate, 0-0. AC Milan e pe locul secund, cu 70 de puncte, in timp ce Juventus se afla pe locul 3, cu 65 de puncte, la doar trei puncte de ocupanta locului 4, Bologna.