×

Sport

Otelul Galati s-a calificat in finala Cupei Romaniei, datorita unui autogol al lui Chipciu

18.04.2024, 22:39 Sursa: Mediafax

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

Otelul a deschis scorul prin Cisse, care a marcat pentru gazde cu o lovitura de cap din marginea careului mic, dupa o centrare a lui Bodisteanu (1-0, min. 12).

Oaspetii au preluat initiativa si pana la finalul primei reprize au reusit sa egaleze din penalty. Suturile lui Roger si Bic au trecut pe langa poarta, in schimb Nistor a executat fara emotii de la punctul cu var pentru 1-1 (min. 45+1) la pauza.

Repriza a doua l-a scos in evidenta pe Pap, ale carui interventii au facut meciul sa mearga spre prelungiri.

Cujenii au cedat pe final, la un atac al otelarilor, gazdele preluand conducerea printr-un autogol al lui Chipciu, dupa o faza confuza in fata portii (2-1, min. 90).

Otelul Galati se califica astfel in finala, unde va intalni revelatia editiei, pe Corvinul Hunedoara, care a eliminat miercuri pe FC Voluntari.