×

Sport

Rapid Bucuresti invinsa in Giulesti de Universitatea Craiova, ramane fara victorie in play off

29.04.2024, 22:57 Sursa: Mediafax

Universitatea Craiova a inceput din primul minut cu intentii ofensive, ratand doua ocazii in primele sase minute.

Krasniqi si Onea si-au incercat si ei norocul cu suturi de la distanta, ambele pe langa poarta lui Popescu, inainte ca Andrei Ivan sa deschida scorul cu o lovitura de cap, din fata portii, din centrarea lui Cretu (0-1, min. 30).

Rahmani si Kraniqi si-au pus din nou numele pe lista ocaziilor nefructificate, inainte ca Burmaz sa egaleze in minutul 77, cu un sut din careu, la coltul lung, in diagonala (1-1).

Craiovenii au irosit sansa de a trece in avantaj, cu tanarul Danciu in primplan, acesta sutand peste poarta de la 7-8 metri din pozitie ideala.

In cele din urma, oltenii au obtinut victoria la ultima faza a meciului, cand Mitrita i-a centrat in fata portii lui Cretu, care a marcat cu capul in minutul 90+6.

Victoria ii aduce pe olteni pe locul secund, cu 37 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj, care e dezavantajata de o diferenta de doua goluri la golaveraj.

Rapid Bucuresti ramane cu un singur punct in 7 etape din play off si ocupa locul 5, cu 29 de puncte.