×

Fotbal internațional

VIDEO | Cristiano Ronaldo l-a executat din toate pozitiile pe Tatarusanu. Portarul a primit cinci...

VIDEO | Cristiano Ronaldo l-a executat din toate pozitiile pe Tatarusanu. Portarul a primit cinci goluri in doar o repriza

02.04.2024, 23:05 Orange Sport

Abha, penultimul loc din Arabia Saudita, a primi vizita lui Al Nassr, intr-un meci din etapa cu numarul 26 a campionatului. Dupa doar 45 de minute, tabela indica un incredibil 5-0 pentru Al Nassr, trei dintre reusitele gruparii din Riad fiind semnate de Cristiano Ronaldo.

Cosmar total! Ciprian Tatarusanu a primit cinci goluri in prima repriza, hat-trick Ronaldo

In minutul 11 al partidei, Cristiano Ronaldo a deschis scorul din lovitura fiza, la o faza la care Tatarusanu a gafat nepermis. Lusitanul a realizat dubla prin acelasi procedeu in minutul 21, insa de aceasta data zidul l-a tradat pe roman.

Dupa jumatate de ora de joc, Sadio Mane a facut 3-0, servit ideal de Cristiano Ronaldo. Lusitanul a mai punctat o data in minutul 42 printr-un lob superb si a inchis repriza cu o pasa de gol pentru Al Sulaiheem (minutul 44).