×

Fotbal internațional

VIDEO | Cristiano Ronaldo l-a executat din toate pozitiile pe Tatarusanu. Portarul a primit opt...

VIDEO | Cristiano Ronaldo l-a executat din toate pozitiile pe Tatarusanu. Portarul a primit opt goluri de la Al Nassr

02.04.2024, 23:55 Orange Sport

Aplicatia Orange Sport este gratuita si poate fi descarcata din Google Play si App Store

UPDATE | Al Nassr s-a impus, in cel din urma, cu scorul de 8-0 in fata celor de la Abha. Ciprian Tatarusanu a primit trei goluri de la Cristiano Ronaldo (11, 21, 42), unul de la Sadio Mane (33) si Al Sulaiheem (44), Ghareeb (51) si Al Elewai (63, 86).

Abha, penultimul loc din Arabia Saudita, a primi vizita lui Al Nassr, intr-un meci din etapa cu numarul 26 a campionatului. Dupa doar 45 de minute, tabela indica un incredibil 5-0 pentru Al Nassr, trei dintre reusitele gruparii din Riad fiind semnate de Cristiano Ronaldo.

Cosmar total! Ciprian Tatarusanu a primit cinci goluri in prima repriza, hat-trick Ronaldo

In minutul 11 al partidei, Cristiano Ronaldo a deschis scorul din lovitura fiza, la o faza la care Tatarusanu a gafat nepermis. Lusitanul a realizat dubla prin acelasi procedeu in minutul 21, insa de aceasta data zidul l-a tradat pe roman.